Kdo jsou Žluťásci?

Žluťásci jsou naši absolventi, kteří se rozhodli se svým životem něco udělat a vykročili na Vlastní cestu. Vytváříme pro ně stabilní komunitu, kde si vzájemně sdílí know-how, zkušenosti a nabíjejí se energií.

Ne všichni máme stejný start do života. To, co někomu připadá samozřejmé, si jiní nedokážou představit. Sdílení všedních zážitků, povídání si, předávání zkušeností, návyků a vzorců chování je to, co děti z dětských domovů, azylových domů a sociálně znevýhodněných rodin od svých rodičů často nedostanou.

Na kempu se učí, jak si nastavit dobrý start do dospělého života, podnikavě přemýšlet, věřit si, že mohou dokázat, co chtějí, pokud na tom budou pracovat, vidět kolem sebe příležitosti a najít si své místo ve společnosti.

Stejně jako housenka přijímá potravu, aby se z ní s vynaložením značného úsilí mohl vylíhnout krásný motýl, nasávají mladí účastníci programu Metamorfóza na kempu nové znalosti a dovednosti, aby se z nich stali „Žluťásci“ – lidé, kteří si jsou vědomi sami sebe, svých předností, dovedností a kteří vědí, jak dosáhnout svých cílů.

Vítězka Letního podnikatelského kempu 2021

Romana Hrdličková

Doporučení na Letní podnikatelský kemp jsem získala ve svém dětském domově, kde jsem nyní na dobrovolném pobytu, abych mohla pokračovat ve studiu na vysoké škole. Ráda na sobě pracuji a jsem vděčná za možnost rozvíjet se. Zjistila jsem si tedy více informací
a pustila se do příprav vstupních materiálů.

Kemp vnímám jako jedinečnou příležitost uvědomění si sám sebe
a svých možností do budoucna. Pomáhá mladým lidem pochopit, že nic není jen o penězích jako spíš o vůli chtít něco vytvořit a hledat to, v čem bychom mohli využít své schopnosti a dovednosti popřípadě jakým způsobem je dál rozvíjet. Zároveň se na kempu setkáte s lidmi, kteří jsou ve fázi realizace svých snů. Dávají vám tím možnost nahlédnout
do jejich osobního i profesního života a dochází tak k získání cenných kontaktů, které bychom běžně nezískali.

Podle mě poslání kempu spočívá v aktivní práci na svých snech, přenesení myšlenek na papír a nalezení něčeho hmatatelného,
co můžeme dále rozšiřovat. Mně osobně pomohl v uvědomění si, že nic není nemožné a že nic není pouze o penězích. Důležitou roli hraje to, jaký postoj vůči sobě a svému snu zaujmeme.

Díky kempu jsem získala spoustu nových kamarádů, cenných zkušeností od profesionálů a nový pohled na to, jakým směrem se chci do budoucna orientovat. Navíc jsem se svým projektem letošní ročník vyhrála a budu jej tedy moci rozvíjet pod odborným vedením. Dále mě také těší, že jsem se mohla stát tzv. asistentem a již teď od září se podílím na přípravách dalšího ročníku.

Představení vítězného projektu „Nejsi v tom sám“:

Hlavní myšlenka spočívá v přípravě mladých lidí na odchod z dětského domova prostřednictvím soustavné přípravy ještě před samotným odchodem s využitím webové stránky, sociálních sítí, workshopů
a seminářů. Internetová stránka by se zaměřovala na pomoc sociálně znevýhodněným lidem a lidem v tíživé životní situaci.

Přečíst více
>

Absolvent Letního podnikatelského kempu Nadace ZET 2017-2020

Ladislav Rostaš

Portrétní fotograf

Fotoaparát jsem vzal poprvé do rukou na svém prvním Letním podnikatelském kempu, to bylo před 3 lety. A byla to láska na první pohled.

Díky účasti kempu jsem tak mohl vykročit na cestu portrétního a svatebního fotografa. Program kempu byl pro mě rozhodně přínosný hned v několika oblastech – naučil mě nejenom jak si založit živnost, ale především i přemýšlet nad tím, jak ji rozvíjet. A nezapomenout ani pracovat na sobě. Navíc jsem měl možnost potkat se zajímavými lidmi, kteří si s námi účastníky velmi otevřeně povídají, předávají nám své zkušenosti. A to mě motivovalo se ještě více snažit zlepšovat a být kreativní.

Dalším pomyslným pošťouchnutím kupředu bylo ocenění komise v roce 2020.

Na to jsem opravdu hrdý.

Ladislav Rostaš

Přečíst více
>

Absolvent Letního podnikatelského kempu Nadace ZET 2021

Samuel Vančuřík

Z programu kempu se mi nejvíc líbil workshop s Radimem Paříkem, který se věnoval praktikám vyjednávání. Dále mi pomohl a poradil, jak mám začít uskutečňovat můj velký sen – chtěl bych mít fitko pro hendikepované lidi.

Mohl bych tak zúročit své vlastní životní zkušenosti a zároveň pomoci dalším lidem. Co jsem se ještě naučil? Tak třeba etiketu při stolování.

Přečíst více
>

Absolvent Letního podnikatelského kempu

Honza Oulehla

Honzovy řízky

Honzovy řízky jsou cateringová služba v Brně a přilehlém okolí. Jak je již z názvu patrné, jde o převážně řízkový catering. Honza se specializuje na výrobu a rozvoz široké nabídky jeho pochutin.

https://www.honzovyrizky.cz/

Honza je s námi od druhého ročníku kempu a mimo svoje vlastní podnikání se stará o projekt Letního podnikatelského kempu.

Přečíst více
>

Podívejte se na program LPK

Z jakých konkrétních částí je program složen?
program